środa, 16 lutego 2011

2700 pęka. Raport po sesji 16.02.2011.

Dzisiejsza sesja pokazała wyraźnie, że nawet wspinaczka S&P nie spowoduje wzrostu Wig20.
Rynek wyraźnie czeka na korektę za oceanem i przygotowuje się do ataku na wsparcie w postaci dolnego ograniczenia kanału.


 


Świeca koloru czarnego jaka powstała po  dzisiejszej sesji przebiła się przez nową (opisywaną wczoraj)linię trendu, potwierdzając, iż piątkowy wzrost był tylko ruchem powrotnym do przebitej silniejszej linii trendu (kolor ciemno- zielony na wykresie). 

Równocześnie Stochastic powoli zaczyna "zanurzać się" w strefę wyprzedania jednak biorąc pod uwagę nowy dołek na MACD oraz negatywny układ -DI i +DI przy minimalnych poziomach ADX może to oznaczać, że jesteśmy na starcie do mocniejszego ruchu w dół.Jeśli indeks nie zostanie powstrzymany w rejonie 2650 (dolne ograniczenie kanału) to będzie można mówić o średnioterminowej zmianie nastawienia na negatywne co w konsekwencji najprawdopodobniej
przyniesie co najmniej mocną korektę (szerokość obecnego kanału). 

Dzisiaj dodatkowo wystąpiło ciekawe zjawisko na S&P. Zaraz po rozpoczęciu notowań indeks S&P wybił się ostro w górę. Jednak już w kolejnej godzinie ten sam indeks spadł o taka samą wartość. W efekcie na wykresie intra powstałą formacja "Torów kolejowych" a taki układ świec w większości przypadków jest świetnym sygnałem do sprzedaży. 
Swoją drogą "duże ręce" na naszej giełdzie wiedziały o tym od początku sesji za oceanem bo gdy tam rosło to u nas indeks zmierzał w stronę dziennego minimum.

Zapraszam do zapisywania się na listę (u góry po prawej jest formularz) w celu otrzymywania bezpłatnych porad oraz raportów po każdej sesji (takie raporty na blogu nie będą każdego dnia) oraz tygodniowych analiz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz